Bugün - 29 Ocak 2015 Perşembe
Foto Galeri
Video Galeri
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.saglikcilar.net Logo
İstanbul 10°C
Haber Detayları

Turan Buzgan Görevden Alındı

Turan Buzgan Görevden Alındı

THSK Haberi - 14 Kasım 2013 Perşembe - 20:50
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...
Turan Buzgan Görevden Alındı Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Turun Buzgan görevinden alındı. Önceki Bakan Recep Akdağ'ın en gözde bürokratıydı. Bürokraside çok hızlı yükselmişti. Kapatılan Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü olarak bürokrasiye giriş yapmıştı. Müsteşar yardımcısı olarak uzun süre görev yaptı. 633 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığının yeniden yapılanmasında önemli rol oynamıştı. Müsteşar yardımcısı olarak görev olarak görev yapmakta iken Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı hastanede sözleşme imzalamış ve aynı zamanda müsteşar yardımcılığı görevini yürütmesi nedeniyle kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Yeni Bakanla birlikte müsteşar yardımcılığı görevinden alınarak Halk Sağlığı Kurumu başkanı yapılmıştı.  
 
Anahtar Kelimeler:Turan, Buzgan, Görevden, Alındı,
Kaynak / Editör:

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

ahmet doğruyol()
turan buzganın bütün akrabaları ve hemşsrileri bakanlıkta bir yerlere geldiler hatta gelinleri izmir konak diş hastanesine elektrik teknisyeni olarak atanmışolup ancak narlıdere semt polikliniyinde masa başında orurtulmaktadır eee kolaymı kadıncağızın eline konrtrol kalemını verip tamirat yaptırcak halleri yok ya oturacak ve kollanacak tabi müdürü tayfun özen tarafından
Gönderilen Tarih - 18 Aralık 2013 Çarşamba (13:37)  
kemal()
Arkadaşlar Sağlık Bakanlığı Şahsa bağlı bir bakanlık değildir. Hükümetin Proğramlarını Recep AKDAĞ yürüttü bir başarı varsa bu ak Partinin ve Başbakanın başarısıdır. Akdağ Milli görüşçüleri dışladı kendi yandaşlarını ve menfaatçıları bakanlığa doldurdu.Müezzinoğlu inşallah gerçekleri görür. Allah yardımcısı olsun bu ekip bir an evel gitmrli.
Gönderilen Tarih - 18 Kasım 2013 Pazartesi (01:17)  
sağlıkçı()
dürüst görmesek yutturacakınız!
Gönderilen Tarih - 17 Kasım 2013 Pazar (21:59)  
xyz()
Turan bey iyi bir insan olabilir, kesinlikle öyledir, fakat umumu ilgilendiren konularda avamında söz hakkı olabilir diye düşünüyorum. Ancak sağlık sistemi tam bir kaosa gidiyor, 663 khk kimler yapmışsa ciddi bir hata yaptı veya yaptırıldı. Bence bunun asıl sorumlusu bakanlık bürokratlarına koltuk için sabah/akşam baskı yapan tipler veya zihniyetler. Böyle seçkin insanlardan bu akına dur demesi gerekirdi ve ayrılmalıydı. Şayet sistem değişmez ise aynı akıbet yerine gelenlere olacak.
Gönderilen Tarih - 17 Kasım 2013 Pazar (11:11)  
dr.salim()
Allah'tan korkmayanlar,edep nedir bimeyenler,izandan ve insaftan yoksun olanlar neyin ve kimin kıymetini bilebilirler ki. Onlara hangi güzelliği gösterseniz kibirlerinden burun kıvırırlar. Şimdi edepsiz ağızlarını açıp belki de hiç tanımadıkları, nasıl bir insan olduğunu bilmedikleri biri için ağza alınmayacak laflar edip, kinlerini kusuyorlar, cehaletlerini sergiliyorlar. 'Bin düşünüp bir konuşmak' nekadar güzel bir laf. Sizlere o makamlar verilse aceba Turan beyin yaptığı hayırlı ve güzel hizmetlerin 1000 de birini yapabilecek misiniz? Kişiliğinin yapısı simasına ve sülietine yansımış, Yusufyüzlü ve beyfendi insan Turan beyi tanısanız aceba bu söylediklerinizden utanır mısınız bilmiyorum ama onu çok az tanıyan birisi bile benim bu dediklerime katılacaktır eminim. Allah (c.c) birgün Turan beye Sağlık Bakanlığını nasip etsin inşaallah. Edepsiz laflar edenlerde huzuru mahşerde Turan beyle yüzleşirler eğer yüzleri varsa. Edep Ya Hu.
Gönderilen Tarih - 17 Kasım 2013 Pazar (00:52)  
memur()
yorumlara bakıyorumda 663 den nemalananlar olumlu, mağdur edilenlerde olumsuz yorumlar yapıyor. olumsuzluk çokda olumlu yorum yapanlar kuş ve domuz gribindeki olumlu katkılarını, bingöl-trabzon ve menzil üçlüsünün nasıl atandıklarını bir yazında allah gazabı kimleredir sonra konuşalım
Gönderilen Tarih - 16 Kasım 2013 Cumartesi (18:45)  
ARVAS()
sağlıkcı kardeşim;ağzına sağlık yazdıklarına tamamen katılıyorum tanımadan,bilmeden yazıyorlar aslında hiç cevap vermemek gerek: cevap verdikce kendilerince bir marifet yapmışlar gibi görünüyorlar.Tabiki haksızlık karşısında susmamakta lazım yerli yerinde tokat gibi cevaplarda vermek gerekir.bizde bir laf vardır kuşlar öter kervan yürür..o kervanı herkes görür..tozlar ucar havalanır..yerde kalan bizim olur..)))Şimdi bir haber çıktıya atan atana, tutan tutana. On yıl öncesini unutmayalım ama.
Gönderilen Tarih - 16 Kasım 2013 Cumartesi (17:55)  
hekim()
dr.asiyan, ssk-devlet hastaneleri birleşmesi talimatını kim verdi? Halka bütün eczanelerin açılması kim istedi? Milli geliri 2 bin dolardan 10 bin dolara kim çıkardı? İş gücünü tarımda sanayi alana kim kaydı? Bütün bunlar sağlığı etkilemesi doğal sonuçlar. Aslında performans olarak sağlık çok daha geride. Bir çok işler daha yapılabilirdi. 663 çok saçma bir sistem, bakanlık asli görevini bir kenara koydu, altından tek başına kalmayacağı sigara ve şişmanlıkla uğraşmaya başladı, akşamları vaktiniz varsa acil servisleri bir dolaşın tam bir kaos..
Gönderilen Tarih - 16 Kasım 2013 Cumartesi (11:32)  
murat usta()
Kurum Başkanlığına Ankara Halk Sağlığı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Öztürk yakışır. Hem halk sağlığı uzmanı olması hem kurum başkan yrd. yapmış olması hemde beyfendiliğinden dolayı.
Gönderilen Tarih - 16 Kasım 2013 Cumartesi (11:31)  
Dr.Asiyan()
Türk sağlık sisteminin, dünya tarafından örnek kabul edilen bir aşamaya gelmesinde Recep AKDAĞ ve ekibinin gayretleri ve çalışmaları olduğu bir gerçektir. Yeni bakanın bu ekibi dağıtması anlaşılır bir durum değildir, aynı zamanda sağlıkta dönüşüme ne kadar uzak kaldığının göstergesidir.
Gönderilen Tarih - 16 Kasım 2013 Cumartesi (10:32)  
RT()
Sağlık Bakanlığının olumsuz bulduğunuz tüm icraatlarını bu adama yüklüyorsunuz o zaman sağlıkta şuan dünyanın örnek aldığı ve tarihi bir dönüşümün gerçekleştiği tüm hizmetleride bu adama mal etmelisiniz.
Gönderilen Tarih - 16 Kasım 2013 Cumartesi (05:23)  
sağlıkçı()
gördüğüm kadarıyla işe yaramaz doktorlar ile araştırmacılar olumsuz yorumlar yapmış. sizin derdinizi herkes biliyor. ama unutmayın Allah hakkı en iyi bilendir. bu aamın nasıl çalıştığını, dürüstlüğünü, adilliğini, ilkeliliğini onunla çalışan herkes bilir. ne yazıkki size bu nasip olmadı. ama haksızlık etmeyin. Allaha hesap vereceksiniz.
Gönderilen Tarih - 16 Kasım 2013 Cumartesi (05:23)  
Gözde Bürokrat()
Doğrudur Recep Akdağ'ın en gözde Bürokratıydı. gelmiş geçmiş en başarılı sağlık bakanının En gözde bürokratıysa demekki Recep Akdağ'ın bir bildiği var. Başarısının arkasındaki isimdir Turan Bey. Turan Bey Sağlık bakanı olmayı hakediyor. Elbet adalet yerini bulur.
Gönderilen Tarih - 16 Kasım 2013 Cumartesi (01:29)  
ARVAS()
Canını dişine takan gece gündüz, ç.tesi pazar demeden calışan bu bürokratımızı onura edeceğinize; pervasızca boş laflarla boş yerleri doldurmaya çalışıyorsunuz .Amaaa boş lafla boş yerler dolmaz ..Ayıptır ayıp .At binenin kılıç kuşananındır.. üzmeye çalışan kendilerince sanal alemde iç yüzlerini döken ler Ayıptır
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (23:39)  
TC Doğan()
Sağlık camiası büyük bir değeri kaybedecektir. Sağlıkta dönüşümü yaşatan, hakkaniyetten ödün vermeden, insan odaklı çalışan Turan BUZGAN’ın görevden alınması rasyonel bir davranış olması beklenemez. Sayın Bakana yakışmaz. Sağlıkta dönüşüm programında görev almayan Sayın Bakanın, bu hamlesi vatandaşa ihanettir, sağlık camiasına ihanettir. Millet bunun acısını şimdi değil, sonra hissedecektir.
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (23:10)  
TC Doğan ()
Sağlık camiası büyük bir değeri kaybedecektir. Sağlıkta dönüşümü yaşatan, hakkaniyetten ödün vermeden, mesai saatini gözetmeksizin, insan odaklı çalışan Turan BUZGAN’ın görevden alınması rasyonel bir davranış olması beklenemez. Sayın Bakana yakışmaz. Sağlıkta dönüşüm programında görev almayan Sayın Bakanın, bu hamlesi vatandaşa ihanettir, sağlık camiasına ihanettir. Millet bunun acısını şimdi değil,sonra hissedecektir.
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (23:10)  
araştırmacı()
663 ile bakanlığı bölerek aynı zamanda kuruma çalışanlara ve ülkeye zarar vermeye sebeb olmuştur. Zararın neresinden dönerseniz kardır. Sn Bakanım kararlarınızı ve sizi destekliyorum. Hayırlı olsun!
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (22:00)  
güvenlik()
Acaba İstanbuldan kim olabilir?
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (22:01)  
hekim()
sağlıkta başarı ayrılan bütçeyle ilgili bişey. Sayın Başbakan 'ne gerekiyorsa verin' dedi, bu da bizi taş devrinden kurtardı ama yeterli değil tabi ki, hala organizasyon sorunu var, kusura bakmayın başarı varsa bu Başbakana aittir... EDITORUN NOTU BU YORUMA AYNEN KATILIYORUZ
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (20:20)  
ahmet()
10 yıl boyunca gecesini gündüzüne katarak çalışan başarılı bír bürokratımız. Görevden almak büyük bir hata olur, bakanlık için büyük kayıp olur.
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (19:49)  
murat turk()
Ahmet demir bey tam gün yasası tamamen hükümete zarar verecek göreceksiniz eski bakan halkı soyan hekimlere mertçe dik durarak DUR dedi ancak yeni bakanımız manipüle ediliyor ve elit bir azınlık için karşısına halkı alıyor maalesef farkında değil yaptığının böyle gidersede çok geç olacak sadece kendisine de zarar vermeyecek
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (19:49)  
ahmet demir()
Turan BUZGAN alındı güzel bir haber ama çok geç alınmış bir karar.Bakan bey gelir gelmez cümle bürokratları değiştirmeliydi. Çok ağır gidiyor, bunlar Recep AKDAĞ'ın ekibi ve Bakan beyi yıpratmaya çalışan bürokratlar. Nihat TOSUN hala yerinde duruyor. Özellikle müsteşarın Bakan değişir değişmez görevden alınması gerekmezmiydi. Bakın hala tam gün yasasını meclis gündemine getirtmedi. Bilerek yanlışlar yapıp bakanı iş bilmez duruma düşürmek ve bakanlıktan aldırmak istiyorlar. Oyun büyük sayın bakanım gör bu oyunu
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (18:45)  
RT.e()
Bu nasıl bir haber Allah aşkına. Turan Buzgan kadar düzgün bir bürokrat var mı sağlık bakanlığında ki görevden alınsın.
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (16:02)  
Dürüst Yönetici()
Kurumsal hafızası, dürüst ve adaletli kişiliği ile öyle denildiği gibi bir ilin değil Türkiye'nin Bürokratı. Kaybeden Turan bey olmaz Sağlık Bakanlığı olur yazık
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (15:31)  
RT()
Sağlık Bakanlığının en çalışkan ve en vizyonlu Bürokratını görevden almak Başbakana nasıl açıklanacak merak ediyorum. Demekki bu sisteme çok çalışan yaranamıyor cezalandırılıyor. keşke az çalışsaydınız Turan bey
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (15:31)  
xyz()
663 khk şimdilik 1 bakan onlarca bürokratı koltuğundan etti, siyaset hizmet için vardır, bu memleket sayın Başbakanın dediği gibi 'biz patron olmaya değil, hizmetçi olmaya geldik' mantığından asla taviz verilmemelidir. Sanırım değişimin sebebi bu olabilir. Memleket için hayırlısı olsun...
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (15:26)  
Yalan Haber()
Sağlıkcılarnet'in amacı nedir kime hizmet ediyor bilmiyorum ama bazı gerçekleri bizim söylememiz gerekiyor zannederim. Öyle denildiği gibi çok hızlı değil kurumu tanıya tanıya yükseldi. 1 yıl Genel müdür yardımcılığı görevi yürüttü uzunca bir zaman Genel Müdürlük daha sonra 6 yıl Müsteşar yardımcılığı görevinde bulundu.Sağlıktan memnuniyet bukadar yüksekse bunda Turan Bey'in katkısı çok büyüktür.
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (15:18)  
hasan adıgüzel()
iyi ama müsteşar yardımcısıyken sözleşme imzalamış diyorsunuz haberinizde madem öyle şu an mevcut kadronun hepsi sözleşme imzalamış daire başkanları başkan yardımcıları onlar ne olacak
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (14:08)  
ali osman öztürk()
Sayın Turan BUZGAN bugüne kadar yaptığı icraatlarla Sağlık Bakanlığının bulaşıcı hastalıklarla mücadelesinde, birinci basamak sağlık hizmetleri yapılandırılmasında etkin rol almıştır. Bu da Ülkemiz adına bu alanlarda çok başarılı hizmetler yapılmasına vesile olmuştur. Kendisi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı ve yıllardır Bakanlıkta genel müdür yardımcılığı, genel müdürlük ve müsteşar yardımcılığı yaparak uzmanlık alanının tecrübelerini aktarmıştır. Yerinin doldurulabileceğini düşünmüyorum.
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (13:39)  
araştırmacı t()
Sayın BAKANIM, elinize sağlık. kararlarınızın arkasındayız. Eğer almasaydınız turan buzgan icraatlarıyla ve usulsüz atamalarıyla kuruma ve dolayısıyla size zarar verebilirdi. Çok yerinde bir karar.
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (12:58)  
Faruk()
Sayın müsteşar sadece kendi adamlarından başka kimseye yaramadı adamlarını hepsini atadı bende Bingöl'lüyüm bizleri görevden aldı yerlerimize kendi adamlarını atadılar benim adamım olmadığı için şu anda maaşlarımız elimizden alındı öyle ce oturuyoruz ben hakkımı helal etmiyorum sayın sayın müsteşar bunu böyle bulsun herkes bingöl' de bizi tanıyor devletin malını çalmadım devletimi hep korudum ama adamımız olmadığı için bizler kenara atıldık SAYGILAR SUNARIM
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (11:14)  
memur()
mehmet ve bartınlı arkadaşım tarikatçılık ve memleketçilik dışında birşey varmı bakanlıkta.dünya etme bulma dünyası vebaliniz varsa sizde düşününün başınıza gelecekleri. birde akp sağlıkta yeni iktidar oluyor.oy kaybı olmaz
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (11:13)  
Mustafa()
Kardeşim bende Bingöllüyüm en büyük zararı bana oldu beni de görevden aldı ben hakkımı helal etmiyorum yerimize bakın kimleri getirdi keşke benden daha bilgili benden daha fazla Akpartili olsalardı sayın Turhan BUZGAN sesimi duysun hesap gününde görüşmek üzere
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (11:13)  
araştırmacı()
alma mazlum ahını çıkar aheste aheste türk ata sözü
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (11:15)  
selami selam()
Bir zamanlar sayın müsteşarım diyip yalakalık yapanlar şimdi utanmadan ağzını açıp dünya iyisi,çok başarılı ve Allah rızası için görev yapıp asla makamda gözü olmayan bir değerli insan için ağza alınmayacak,edep dışı ,insaf ve izandan yoksun,Allahtan korkmadan laflar ediyor. Edep Ya Hu. Allah Turan Buzgan ve onun gibi güzel işler yapan, yapmaya gayret gösteren insanlardan razı olsun,bizler onlara haklarımızı helal ediyoruz onlar da bizlere haklarını helal etsinler. Kötü söz sahibini yansıtır ve sahibiyle huzuru mahşerde beraberdir. En iyi hesap yeri orasıdır. Vesselam.
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (11:14)  
Hakkı Araştırmacı()
Elinde atayamadığı Bingöllü kaldı mı ki. Sağlık bakanlığı Trabzon ve bingöl bakanlığı olmuştu
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (09:27)  
hakkı Araştırmacı()
Biri CHP gelse bu kıyımı yapmazdı mı demiş. Peki bu iktidarın atadığı binlerce il sağlık müdür yardımcısı şube müdürü hastana müdür ve müdür yardımcısını bir gecede araştırmacı yaparak 2 yıldır maaşlarına zam yapmayan çocuklarının ekmeğine göz diken CHP miydi Recep Akdağ Nihat Tosun Ömer Faruk Koçak Turan Buzgan Orhan Koç Serdar Mercan Hakkı Yeşilyurt Erol Gökdöl Adem Keskin miydi. Bunlar hangi iktidardöneminde geldiler ve kimleri biçtiler. Yapılan tüm haksızlıkların arkasında bu ekibin en önemli üyesi Turan Buzgandır. Ne oldum dememeli ne olacağım demeli
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (09:15)  
kazım çebi()
Sağlık Sen in bakanlıktaki günah maşaları bir bir gidiyor inşallah gelecek olan maşalık yapmaz hak ile yapar adil olur. atamaları sendikanın icazeti ile yapmaz ehliyetli olanı yapar ve allahın razı olduğu bir yönetici olur Bunun da Allah yolunu açık etsin azmı çekti bakanlık hakkımı yediyse helal etmiyorum ki yedi
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (06:08)  
mehmet alçakgönüllü()
Sağlık Bakanlığındaki bu kıyımı chp olsa ancak bu kadar yapardı. işini en iyi bilen adamlar en iyi yapan adamlar bir bir temizleniyor. acaba bir gizli koalisyonla sağlıkbakanlığı chp ye mi verildi???
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (06:09)  
fatih selim ()
Hasan ali sirf olumsuz bir şey söylemek istemissin. Adsmi tanımıyorsun bile. Trabzonlu degil Bingöllu bi kere! Çok da başarılı ve mütevazi bir insandi.
Gönderilen Tarih - 15 Kasım 2013 Cuma (06:10)  
bartın()
ne ise bu gidişle akpyi iktidardan edecekler.dersaneleri kapatıp.menzilcileri sağlık bakanlığından temizlediymi akp nin oyu direk %20 NASIL OLSA DÜŞER.VEDE ANAP MİSYONU BİTer.
Gönderilen Tarih - 14 Kasım 2013 Perşembe (23:30)  
hasan ali()
aheste aheste bu olsa gerek.kurtarsın trabzonlular.
Gönderilen Tarih - 14 Kasım 2013 Perşembe (22:45)  

Diğer THSK Haberleri
THSK KPSS Duyurusunu Yayınladı!!
THSK Başkanının Annesi Vefat Etti
Kurum Başkanı Ziyareti !

Kurum Başkanı Ziyareti !
Adana'da "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" Etkinliği
Ev işçileri sendika kurabilir
THSK GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNİ DİNLEMİYOR
THSK'na Yeni Başkan Yardımcısı
Diğer Başlıklar

Pakistan’da Devlet Hastanesine Yeni Doğan Ünitesi Desteği
Sağlık Bakanlığı o haberleri yalanladı!
Türk Sağlık-Sen'den “Şiddet' eylemi
Batı Afrika Ülkelerine Tıbbi Malzeme Desteği Sağlanacak
Hastane Yönetiminden Skandal Karar
“Sağlık Bakanlığı devleti zarara uğratıyor”
Komşu'nun sağlık bakanı engelli ve Anadolu'dan
Mısır'da Kuş Gribinden Ölüm
Otopark için hastane tahliye edildi
E-Gazete (Bizim Gazete)
Ulusal Gazeteler

Yazarlar 
Anket

Ek ödemenin emekliliğe yansıyacağına inanıyormusunuz?


  
Evet inanıyorum414 Kişi (% 31 )
  
Hayır inanmıyorum906 Kişi (% 68 )
  
Fikrim yok5 Kişi (% 0 )

Toplam 1325 Kişi

Hava Durumu ( İstanbul )
Bugün
4°C - 10°C
Cuma
7°C - 14°C
Cumartesi
10°C - 13°C
Pazar
11°C - 17°C
Namaz Vakitleri ( İstanbul )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
5:287:1012:2715:0617:2718:57

29 Ocak 2015 Perşembe
Tarihte Bugün
1932 - Türkçe ezanın ilk defa Fatih Camii'nde okutulması
2006 - Şiddetli soğuklar
1923 -  Atatürk'ün Latife Hanım İle Evlenmeleri.
1970 -  "Akdeniz Oyunları" Kurucusu Mısır'lı Muhammet Tahir Paşa'nın İstanbul'da Ölümü ve Zincirlikuyu'ya Gömülüşü.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki, mutlu yaşamak iki türlü insana vergi: Biri iyinin kötünün aslını bilir, öteki ne dünyayı bilir, ne kendini?
(Ömer Hayyam)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,11ms